Saké | 0.75

Saké je veľmi starý a tradičný alkoholický nápoj, bez ktorého si japonskú kuchyňu a históriu ani nedokážeme predstaviť. Ide o veľmi kvalitné ryžové víno, ktoré sa tradične podáva v drevených alebo keramických nádobách. Ich objem je približne 5 centilitrov a nazývajú sa Čoko. Prvá zmienka o saké siaha hlboko do japonskej histórie, kde bolo prvýkrát spomenuté už v 3. storočí. Hoci sa zdá, že saké nie je náročné na suroviny, nie je to celkom pravda, pretože pri jeho výrobe nemôžete použiť akúkoľvek ryžu. Na výrobu sa používa špeciálny druh ryže, ktorá je dlhozrnná, má vysoký obsah škrobu a je poriadne obrúsená.

Viac o saké sa dočítate v texte nižšie pod produktami.

Filter produktov
Zobrazenie:
Zoradiť:

Cenový filter

od
do

Dostupnosť

Výrobca Všetko

Obsah alkoholu % Všetko

Balenie Všetko

Objem Všetko

Zrušiť filtre
11,99 s DPH
9,99 € bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: AE-3156
Produkty: 1 | Aktuálna strana: 1/1

Saké, znamená japonsky “alkoholický nápoj”. V Európe sa tento názov ujal pre alkoholický nápoj kvasený z ryže, avšak vyrába sa aj z celého radu iných surovín. Japonec ako saké označí aj víno či vodku, ale pravdepodobne použije iný výraz.

Pravé japonské saké nesie názov Nihonšu (日本 ) a je vyrobené z ryže niekoľkonásobnou fermentáciou, tým je jeho výroba podobná výrobe piva. V Japonsku sa podáva studené (10 ° C), teplé (20 ° C) alebo horúce (30 ° C), záleží na konzumentovi a tiež na ročnom období. V zime sa podáva horúce a v lete studené. Známe japonské značky s dlhoročnou tradíciou, balia saké do krabíc z pravého japonského javora. Väčšina druhov saké obsahuje štrnásť až sedemnásť percent alkoholu. Sila saké je však hlavne v jeho plamennej chuti, ktorá má niekedy veľkú silu. Saké je súčasťou mnohých japonských rituálov, väčšinou pri príležitosti osláv sviatkov.

Saké je spojené so šintoizmom – vládne mu líščia bohyňa Inari, hlavná svätyňa je južne od Kjóta vo Fušimi, v celom Japonsku má asi 30 000 svätýň.

Saké sa vyrába zo špeciálnych odrôd ryže (sakamai). Ryžové zrná sa najprv máčajú a uvaria v pare. Uvarené a vychladené zrná infikujú plesne koji (Aspergillus oryzae), ktorá škrob enzymaticky štiepi na jednoduchšie cukry, ktoré potom kvasia a vzniká alkohol. Výroba je veľmi podobná výrobe piva. Niekedy nasleduje destilácia kvasu a následné pridanie alkoholu do kvasiaceho nápoja, čím sa ďalšie kvasenie zastaví a obsah alkoholu sa zvýši na 18-25%. Tento postup je obdobný postup pri výrobe portského vína.

Potvrďte svoj vek

Na tejto stránke nájdete pestrú ponuku nápojov,
ktoré sú pre dospelých. Vstúpte, len ak ste dovŕšili vek 18 rokov.

Mám viac ako 18 rokov Mám menej ako 18 rokov

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.